it's good if you abuse amazon coupons. you can still get concentrate for <$10/lb if you wait for the right moment.
Honestly this shit here tastes amazing. But overpriced. If anyone has some cheap alternatives please let me know. At this point fuck the taste I just want the protein.
>he thinks because other people refuse to be ripped off that they don't have money
You're retarded and you're probably moron rich. Enjoy sleeping in your bathtub. At least you have designer clothes to wear to the clurb.
I sleep on a 10k temperpedic bed with an adjustable massage base. Wear Versace clothes and have Versace eyeglasses. But even still I can pay an extra 30bucks for something of quality
Sorry I don't respect broke people. Go pay your rent or whatever you broke fags do
1 month ago
Anonymous
Ok but I'm not poor nor do I need your respect. Hey you should've only paid 5k for that bed considering you're only using half of it.
1 month ago
Anonymous
Doing "hey" in the middle of a typed out message where "interrupt thoughts" can be corrected before you hit submit is some real teenager shit. Maybe you're just too young to understand what having money is? I'm not the other anon, just felt like laughing at you a bit
1 month ago
Anonymous
You didn't laugh bc you're dead inside.
It's a California king for me and my wife. Do you even have a gf? Why am I arguing with teenagers? Go mow my lawn and I'll give you 20 bucks
Any other gotcha jokes richanon? Good thing you have money bc you aren't funny nor have a personality.
1 month ago
Anonymous
kek, you're arguing about protein powder on the internet, and I'm dead inside. the math definitely checks out
1 month ago
Anonymous
So are you retard. I'ma head out. Only thing keeping this sad thread going full of rich dudes splurging $30 on children's cereal flavored powder.
1 month ago
Anonymous
I only jumped in to laugh at you. I'm here for entertainment, don't leave yet. I know you're butthurt and poor, but you're fun
1 month ago
Anonymous
Only joke here is you kid
1 month ago
Anonymous
It's a California king for me and my wife. Do you even have a gf? Why am I arguing with teenagers? Go mow my lawn and I'll give you 20 bucks
1 month ago
Anonymous
>california king
regular king is better for two people dumb fuck
No, you are buying things like tuna cans for 98 cents, because you can't afford to pay the $17-$40 for a tub of whey, which is more expensive upfront but cheaper in terms of servings. The fact you can't comprehend that only further proves you have the financial literacy of a poor person.
I don't know about the protein powder, but some items will have random coupons.
Prices for items change a lot too. Just add it to your cart and check every day.
I have prime so this may not apply but they have daily coupons. It seems random so just set up a bot alert or check frequently. also abuse subscribe and save, there is no safeguard stopping you from cancelling the subscription as soon as the first order arrives. dymatize gets coupons as high as 35% off sometimes. Their concentrate isnt as overpriced as their isolate so thats like $42 for 5 lbs of concentrate.
Yeah I used the subscribe and save on the largest tub of gold standard protein they had and it was cheap as shit. They even give you a notification when the subscription is going to charge you for another, fucking cucks lmao
that's pretty good. I got their 10# bag of double choc on their site and used the 20% off coupon + "free" shipping last week. Looks like they changed it to 15% now, though.
Honestly this shit here tastes amazing. But overpriced. If anyone has some cheap alternatives please let me know. At this point fuck the taste I just want the protein.
Jesus get a job. If whey is considered a luxury to you then you are either from the 3rd world or a broke welfare moron. I work 2 hours and it covers two months worth of whey.
t. 120 lb. lanklet
Maybe when you grow up and start trying to put down 250-300g of protein per day to gain, you'll find that a few scoops of protein powder help cut down food costs AND make it easy to hit your target intake.
I bet you eat 100g/day if even.
Yeah, it's a supplement to go with your real food when you're trying to eat 200g of protein and don't have time to eat a steak with every meal. Also. Whey is food anyway, you retarded gay.
INGREDIENTS: HYDROLYZED WHEY PROTEIN ISOLATE. WHEY PROTEIN ISOLATE. NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVORS. LESS THAN 1% OF: EDIBLE GLITTER (GUM ARABIC, FD&C RED #3, FD&C RED #40, FD&C BLUE #1, FD&C YELLOW #5), SALT, ONIONS LECITHIN, SUCRALOSE. STEVIOL GLYCOSIDES (STEVIA).
Good, the rich get swole and the poor turn into skellington, all is as it should be. When you become too weak to pursue employment, the cycle will continue
>12 dollar saving? I can throw 12 dollars on the floor right now and let a poor fag like you pick it up
Yeah that's why I spend $80+ on my protein. Cope and Seethe poorfag
>you retard, why did you post that site to the normal fags of IST?
I only discovered that site because someone here made a thread about it before. I thank that anon.
I like my protein without onions. So I don't buy American whey. I get it from myprotein. It doesn't taste so bad. Vanilla flavor without sugar is okay.
The cookies and cream limited time protein from Aldi's is probably #1 or #2 greatest protein flavors ever made (only other contender is the discontinued original bazooka fruit afterglow) and those fucking retards only keep it in stock for a month out of the year. It's also one of the cheapest protein powders around. Why is life so unfair bros?
Overpriced. You fell for the meme.
Broke fags gtfo
>he thinks because other people refuse to be ripped off that they don't have money
You're retarded and you're probably moron rich. Enjoy sleeping in your bathtub. At least you have designer clothes to wear to the clurb.
I sleep on a 10k temperpedic bed with an adjustable massage base. Wear Versace clothes and have Versace eyeglasses. But even still I can pay an extra 30bucks for something of quality
Lol ok. You're still a loser.
Sorry I don't respect broke people. Go pay your rent or whatever you broke fags do
Ok but I'm not poor nor do I need your respect. Hey you should've only paid 5k for that bed considering you're only using half of it.
Doing "hey" in the middle of a typed out message where "interrupt thoughts" can be corrected before you hit submit is some real teenager shit. Maybe you're just too young to understand what having money is? I'm not the other anon, just felt like laughing at you a bit
You didn't laugh bc you're dead inside.
Any other gotcha jokes richanon? Good thing you have money bc you aren't funny nor have a personality.
kek, you're arguing about protein powder on the internet, and I'm dead inside. the math definitely checks out
So are you retard. I'ma head out. Only thing keeping this sad thread going full of rich dudes splurging $30 on children's cereal flavored powder.
I only jumped in to laugh at you. I'm here for entertainment, don't leave yet. I know you're butthurt and poor, but you're fun
Only joke here is you kid
It's a California king for me and my wife. Do you even have a gf? Why am I arguing with teenagers? Go mow my lawn and I'll give you 20 bucks
>california king
regular king is better for two people dumb fuck
>manlet detected
>Overpriced
Literally any other source of protein is going to be a higher cost per gram. You're just poor
So if I'm buying all the other higher priced protein, how does that make me poor? Wouldn't you be the poor one?
No, you are buying things like tuna cans for 98 cents, because you can't afford to pay the $17-$40 for a tub of whey, which is more expensive upfront but cheaper in terms of servings. The fact you can't comprehend that only further proves you have the financial literacy of a poor person.
it's good if you abuse amazon coupons. you can still get concentrate for <$10/lb if you wait for the right moment.
how
I don't know about the protein powder, but some items will have random coupons.
Prices for items change a lot too. Just add it to your cart and check every day.
I have prime so this may not apply but they have daily coupons. It seems random so just set up a bot alert or check frequently. also abuse subscribe and save, there is no safeguard stopping you from cancelling the subscription as soon as the first order arrives. dymatize gets coupons as high as 35% off sometimes. Their concentrate isnt as overpriced as their isolate so thats like $42 for 5 lbs of concentrate.
Yeah I used the subscribe and save on the largest tub of gold standard protein they had and it was cheap as shit. They even give you a notification when the subscription is going to charge you for another, fucking cucks lmao
Yeah I just got 5lbs Gold Standard vanilla whey for $45 or so using subscribe and save for 40% off
that's pretty good. I got their 10# bag of double choc on their site and used the 20% off coupon + "free" shipping last week. Looks like they changed it to 15% now, though.
>amazon coupons
explain yourself immediately
Honestly this shit here tastes amazing. But overpriced. If anyone has some cheap alternatives please let me know. At this point fuck the taste I just want the protein.
You can try other iso whey companies, but they're all going to be relatively expensive. Shit, whey in general is pricey as fuck now.
Jesus get a job. If whey is considered a luxury to you then you are either from the 3rd world or a broke welfare moron. I work 2 hours and it covers two months worth of whey.
I have a job, just pays shitty.
Nutricost.
Just eat real food.
t. 120 lb. lanklet
Maybe when you grow up and start trying to put down 250-300g of protein per day to gain, you'll find that a few scoops of protein powder help cut down food costs AND make it easy to hit your target intake.
I bet you eat 100g/day if even.
>Maybe when you grow up and start trying to put down 250-300g of protein per day to gain
Maybe lose some weight so you don't require so much protein.
Protein should be measured per pound of LEAN body mass. If you don’t get a DEXA scan at least twice a year you’re NGMI
How much do you weight
You only need 1.6g/kg of body weight, meaning the average person needs at max 150g
>250g of protein (wholefoods) enjoyer
try eating more
Eating more protein than you need isn't harmful unless it's an unreasonable amount (more than 2g per lbs).
I use protein powder for cutting
Real food is too fattening
Midwit take, protein shakes are convenient
Not necessary just worth it for that alone
Yeah, it's a supplement to go with your real food when you're trying to eat 200g of protein and don't have time to eat a steak with every meal. Also. Whey is food anyway, you retarded gay.
We need those fake supplements in here the ones with SUPER RAPE moron WORKOUT shit on them. I want to print that shit out for my protein jugs.
What do you mean fake? They are as real as a beautiful fat >person
Glorious. More please, sir.
Okay, maybe one more. Im phonefagging and these pictures hidden are somewhere among the thousands of other files.
Thanks, anon. Never saw this one before.
>final swoleution
fucking kek
One more. These were funnier than I remembered
Also a new one for me. Thanks again, anon.
LMAO
overpriced amerigarbage
Whatever works ha ha
INGREDIENTS:
INGREDIENTS: HYDROLYZED WHEY PROTEIN ISOLATE. WHEY PROTEIN ISOLATE. NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVORS. LESS THAN 1% OF: EDIBLE GLITTER (GUM ARABIC, FD&C RED #3, FD&C RED #40, FD&C BLUE #1, FD&C YELLOW #5), SALT, ONIONS LECITHIN, SUCRALOSE. STEVIOL GLYCOSIDES (STEVIA).
Are you gays all 12? Just get normal whey lmao
>i will do it again
everytime
Correct. Shit tastes better than most of the other shit like this I've ever had
I've been buying truenutrition for years. 50/50 whey/milk choco peanutbutter. fuckin yum
you're not poor right IST?
There's no significant difference between this and the cheap shit.
this shit has doubled in price in the last 2 years fuck these bros
Good, the rich get swole and the poor turn into skellington, all is as it should be. When you become too weak to pursue employment, the cycle will continue
Lmao went to the store just to stunt on you poorfags. It wa 44 dollars. You really can't afford that?
>spending $44 on <1.5lbs of protein powder
That's retarded no matter how much money you have.
If it runs out I'll just buy another one. What's the big deal?
>$44
I can and have gotten it for $32 before lol. Personally, I just order a bunch of bags from True Nutrition.
12 dollar saving? I can throw 12 dollars on the floor right now and let a poor fag like you pick it up
>12 dollar saving? I can throw 12 dollars on the floor right now and let a poor fag like you pick it up
Yeah that's why I spend $80+ on my protein. Cope and Seethe poorfag
you retard, why did you post that site to the normal fags of IST?
>you retard, why did you post that site to the normal fags of IST?
I only discovered that site because someone here made a thread about it before. I thank that anon.
Lmao they had the 110 dollar one. I didn't buy it cause I've never tried the flavor. Next time. You win this round
Just tried it. I give it a 7/10 not that good, sorta good taste, no bad aftertaste, minimal clumps. Its mid but least it's not garbage
I'm from Poland, that's one month salary as toilet cleaner for me.
Buy this, it's the most expensive but best tasting protein. You can stunt on IST poorfags hard with this.
>best protein powder
>overpriced goyslop filled with chemicals
This is a fitness board, fuck off to /fat/ with this unhealthy shit.
dead meme
>Fruity Pebbles Flavor
Protein aimed at children? etf?
I like my protein without onions. So I don't buy American whey. I get it from myprotein. It doesn't taste so bad. Vanilla flavor without sugar is okay.
myprotein fucking sucks. it's not even that much cheaper now
The cookies and cream limited time protein from Aldi's is probably #1 or #2 greatest protein flavors ever made (only other contender is the discontinued original bazooka fruit afterglow) and those fucking retards only keep it in stock for a month out of the year. It's also one of the cheapest protein powders around. Why is life so unfair bros?
>all this garbage flavoured shit
You retards really ingest this garbage? Your gut will be screaming at you in the future.