Why this shit so expensive

Why this shit so expensive

  1. 3 months ago
    Anonymous

    just roid instead way cheaper

    • 3 months ago
      Anonymous

      I wanna sniff her belly

      • 3 months ago
        Anonymous

        >her

  2. 3 months ago
    Anonymous

    why are you buying overpriced garbage

    • 3 months ago
      Anonymous

      I'm not, I just said it's too expensive

  3. 3 months ago
    Anonymous

    Should I try double chocolate or extreme milk chocolate?

    • 3 months ago
      Anonymous

      Either. I have double rich chocolate. I think it might give a more rich cocoa flavor but idk. I used to hate the taste of protein shakes when I was teen but now I love them.

  4. 3 months ago
    Anonymous

    this is the first whey protein i got that doesn't taste like ass

    • 3 months ago
      Anonymous

      shit quality ingredients and 150 calories

      • 3 months ago
        Anonymous

        >shit quality
        qrd? how you find out?

    • 3 months ago
      Anonymous

      >$45
      bruh

    • 3 months ago
      Anonymous

      They're a shitty meme brand that started off making gamer fuel powder energy mixes.

      Might as well drink G-fuel for your preworkout

  5. 3 months ago
    Anonymous

    >Why this shit so expensive
    meme brand
    buy this
    https://www.ebay.com/itm/281699479570

    • 3 months ago
      Anonymous

      shitty quality. always see you shilling your crappy product. fuck off

      • 3 months ago
        Anonymous

        >shitty quality
        wrong

  6. 3 months ago
    Anonymous

    >chocolate
    are u 5 years old or what?

    • 3 months ago
      Anonymous

      I had a cookies and creme one I don't want vanilla it's too similar

  7. 3 months ago
    Anonymous

    Best tasting/mixing protein powder I’ve found. Legitimately tastes like some sugary nonsense drink from dunkin and actually doesn’t leave any clumps after shaking.

  8. 3 months ago
    Anonymous

    The garden gnomes and their new world order good goyim. Want to make it harder for chads to rise up among the plebians.

  9. 3 months ago
    Anonymous

    Protein powder is such a waste of money. I have 2 almost full containers and I never used them until I started cutting because it's not hard to get the protein from real food. I'll probably switch to extra yogurt when it's gone.

  10. 3 months ago
    Anonymous

    I get the protein powder from aldies. Its like 15 usd BUT its 15 grams of protein per serving. So its kinda mandatory to use with milk or just use two scoops.

  11. 3 months ago
    Anonymous

    So damn good but man is it expensive

  12. 3 months ago
    Anonymous

    Shop around, try other brands.
    Orgain and Pure Protein are about 20% cheaper. But per gram of protein, Orain costs more than double and Pure Protein is 10% less.

  13. 3 months ago
    Anonymous

    More people are buying it than ever and cattle are more expensive than ever.

  14. 3 months ago
    Anonymous

    Because you're buying an overpriced US brand created in their onions megafactories
    Look around and you can find whey 100 for less than 10 EUR

  15. 3 months ago
    Anonymous

    If Australia bulknutrients.com is very cheap. $43 kg whey isolate RAW flavour without any nasty shit like suraclose. WSI. Use thrifty or google discounts for $5 off. Order more than one get a couple dollars off. I was going to buy three kgs as it comes to ~$135 delivered. It's the least processed whey I could find. But now I think maybe I don't really need it. I can just hit ~140g protein eating whole foods. And that's probably better than processed shit no?

  16. 3 months ago
    Anonymous

    By the way if your powder has sucralose? aspartame? Basedbeanz? Congratulations you're killing yourself. The wsi raw flavour I listed from bulknutrients.com above doesn't have it despite what the ingredients say. Those only apply to the flavoured versions. Most if not all anonshere listing their powders look all like poison. Well done gays.

  17. 3 months ago
    Anonymous

    Because people aren't smart enough to just drink milk and eat meat, so people find a way to profit off the lowest common denominator.

    • 3 months ago
      Anonymous

      THIS. Just eat food . Powdered food? C'mon think about it plebs.

Your email address will not be published.