this is the price of chicken in my area i can hardly afford this and steak. any tips on saving money

this is the price of chicken in my area i can hardly afford this and steak

any tips on saving money

  1. 2 months ago
    Anonymous

    >publix
    moron

    • 2 months ago
      Anonymous

      Funny how OP avoided showing any skin in his picture

      • 2 months ago
        Anonymous
        • 2 months ago
          Anonymous

          Why are your fingers so stumpy compared to your palm?

      • 2 months ago
        Anonymous

        True dat
        White people all be doing dere shopping at hole foods

      • 2 months ago
        Anonymous

        i mean he was posting the chicken not himself so who cares

  2. 2 months ago
    Anonymous

    try shopping at walmart or costco you retard

    • 2 months ago
      Anonymous

      >walmart
      not in a thousand years
      >costco
      you have to shill out for a membership, it's not worth it at all

      • 2 months ago
        Anonymous

        Does your workplace have a discount website? I got a year of sam's club membership for $15

      • 2 months ago
        Anonymous

        >not in a thousand years

        I don't like to give them money, but I had a ton of gift cards and saved thousands on their clearance items.

      • 2 months ago
        Anonymous

        >it's not worth it at all
        It 100% is worth it you retard, the amount you can save on gas alone is worth it

  3. 2 months ago
    Anonymous

    Stop getting scammed by Publix meat prices and use Wild Fork.

    • 2 months ago
      Anonymous

      live in jacksonville only place close to that is fresh fields

      • 2 months ago
        Anonymous

        They deliver all over Florida even if you're not near one.

        • 2 months ago
          Anonymous

          hmm can i get a link and how much is it i am a wagie who only makes 20 dollars an hour

          • 2 months ago
            Anonymous

            Just wildforkfoods.com. Shipping is free over a certain amount and tendies are like $3.50/lb

            • 2 months ago
              Anonymous

              Chicken Tendies are not $3.50 per lb. They're $5.98 per lb, bro.

              • 2 months ago
                Anonymous

                Those are the fully cooked ones. There are more options on the site. You have to actually put in some effort and search.

  4. 2 months ago
    Anonymous

    Boneless chicken tenderloins? Fucking hell.

    NGMI. buy leg quarters or bone in thighs at least

  5. 2 months ago
    Anonymous

    Buy the animal straight from the farm and butcher it yourself.

    In the future this is the only way you will be able to afford to eat meat as the contradictions heighten and the WEF's bugmen dystopia comes to fruition, so you might as well learn the art of butchering now.

    • 2 months ago
      Anonymous

      i already know how to man and i am scared for the future man the wef have won and i am just gonna lift until meat becomes scarce than kill myself

      • 2 months ago
        Anonymous

        wtf is the point of working out if u dont actually do anything? You don't even have the will to butcher your own meat?

        Why are your fingers so stumpy compared to your palm?

        Likely a lack of vigorous labor, the lack of HGH effects people differently but it's well known it effects most peoples forearm length and wrist size. In some people it also effects their finger length.

        • 2 months ago
          Anonymous

          i can do it but it would still be expensive and i can hardly afford food as we speak and i am bordering on killing myself

          • 2 months ago
            Anonymous

            >Go to the auction or farm
            >buy a grown sheep for $200-300
            >drive it home
            >butcher it yourself
            >one month of the highest quality food
            literally just put in the effort

            • 2 months ago
              Anonymous

              aight i will see but knowing prices for things soon it will be a 1000 for sheep

  6. 2 months ago
    Anonymous

    Do they not go on sale or clearance?

    • 2 months ago
      Anonymous

      no only winn dixie does that not sure if winn dixie is good

  7. 2 months ago
    Anonymous

    I had two fami-chiki for breakfast (fried chicken thighs)
    Cost about $2
    Lmao @ Americans

Your email address will not be published.